Prvýkrát po viac ako dvadsiatich rokoch sa Fórum svetových náboženstiev vrátilo do Spojených štátov spájajúc ľudí ducha a viery z celého sveta. Desaťtisíc ľudí z viac ako 80 krajín a 50 rôznych náboženských a duchovných tradícií malo opäť priestor spoločne sa spoznať, zdieľať svoje tradície a učiť sa jeden od druhého. Predseda PWR imám Abdul Malik Mujahid v úvodnom príhovore pripomenul: „Viera prináša to najlepšie v nás a ekuménia prináša to najlepšie z našej viery! Príliš často je náboženstvo zneužívané ako nástroj rozdelenia a nespravodlivosti, zrádzajúc samotné ideály a učenia, ktoré ležia v srdci každej z najväčších svetových tradícií. Avšak náboženské a duchovné tradície v celej svojej kráse ovplyvňujú životy miliárd ľudí. Keď naše rôznorodé spoločenstvá pracujú v harmónii pre spoločné dobro, je nádej, že svet môže byť transformovaný k lepšiemu.“
Fórum 2015 pokračovalo v bohatej tradícii dialógu a rozvíjania vzťahov medzi ľuďmi z rozdielnych prostredí, ktorých spája vízia spravodlivej, mierovej a udržateľnej budúcnosti. Tento spoločný záväzok otvoril cestu pre novú éru spolupráce medzi svetovými náboženských a duchovnými komunitami, ako aj občianskymi a politickými spoločnosťami. Záleží na tom blaho Zeme a všetkého života.
Detaily o programe a účastníkoch možno nájsť na stránke PWR.
Videá z prednášok sú dostupné na YouTube.Stretnutie s predstavenstvom PWR. Zľava vedúci tímu pre výber hosťujúcej krajiny Andras Corban-Arthen, budúci predseda Riadiaceho výboru Rob Sellers, Mário Nicolini, Anna Galovičová a výkonný riaditeľ Larry Greenfield s manželkou.Brainstorming o programovom zameraní možného Fóra Bratislava 2017, (zľava) s bulharským pátrom ortodoxnej cirkvi Petarom Gramatikovom, Phyllis Curott, viceprezidentkou Riadiaceho výboru PWR a veľvyslankyňou PWR v Rakúsku Elisabeth Ziegler-Duregger.Diskusia o možnom budúcom Fóre v Bratislave s Jeho Excelenciou arcibiskupom Bernarditom C. Auzom, apoštolským nunciom a stálym pozorovateľom Svätej stolice pri OSN. Arcibiskup vystúpil ako hlavný rečník na plenárnom rokovaní venovanom klimatickým zmenám.Reverend Don Rooney, prezident americkej Catholic Association of Diocesan Ecumenical and Interreligious Officers (CADEIO) a ďalší predstavitelia jeho organizácie, vrátane Judith Longdin, Michaela Terriena a Margaret Moore, budú spolupracovať pri organizovaní možného Fóra na Slovensku. Dvestočlenná delegácia katolíckej cirkvi pod egidou CADEIO bola najväčšou zo všetkých delegácií na Fóre Salt Lake 2015.Mário Nicolini a Anas Alabbadi, predstaviteľ organizácie KAICIID (King Abdullah Bin Abdulaziz International Centre for Interreligious and Intercultural Dialogue) sídliacej vo Viedni.Anna Galovičová so Sally Kader z kancelárie First Ladies Forum pri Organizácii Spojených národov (OSN).Anna Galovičová a Robert Henderson, členom riadiaceho výboru PWR a predstaviteľom bahájskej viery.Anna Galovičová s katolíckym biskupom Douglasom L. Walkerom zo Santa Fe.
Anna Galovičová a Mário Nicolini s eminenciou metropolitom Nikitasom Luliasom z Dardanel, stálym predstaviteľom Patriarchu Bartolomeja v Elijah Board of World Religious Leaders.Mário Nicolini a trinásťročná aktivistka a speváčka Ta’Kaiya Blaney.Anna Galovičová na svojej prednáške na tému „Návrat k Bohu – duchovná cesta bývalého Východného bloku“ oznamuje zámer hosťovať ďalšie Fórum na Slovensku. Vtedy už táto správa obehla šepkandou tisíce účastníkov Fóra, ktorí členov slovenskej delegácie oslovovali úplne spontánne.Mário Nicolini na prehliadke humanitárneho centra mormonskej cirkvi, ktoré prispieva k integrácii prisťahovalcov v regióne Salt Lake.